0۰ تومان
سبد خرید خالی است.
تعداد محصولات انتخابی : ۰ محصولجمع مبلغ فاکتور : ۰ تومان پرداخت و تسویه
آیا رژلب ها و ماتیک ها یکی هستند ؟

آیا رژلب ها و ماتیک ها یکی هستند ؟

0

آنچه باید در باره ی رژلب و ماتیک بدانید 
رژ لب یا ماتیک وسیله ی آرایشی است که برای رنگ و فرم دادن به لب ها از آن استفاده می شود که یکی از پرطرف دارترین لوازم آرایشی می باشد، به گونه ایی که حتی اگر علاقمند به هیچ آرایش دیگری نباشید رژ لب را دوست داشته و از آن استفاده می کنید .

رنگ بندی ماتیک و رژ لب در فروشگاه نیووافت

رژلب یا ماتیک 

بعضی ازافراد فکر می کنند که رژلب و ماتیک با هم متفاوت می باشند و حتی استدلال این را دارند که ماتیک جامد بوده و رژلب مایع می باشد ما می خواهیم در اینجا یک بار و برای همیشه این موضوع را روشن کنیم که این دو کلمه مترادف بوده و ربطی به مایع یا جامد بودن آنها ندارند البته در زیر به تشریح کامل و حتی دسته بندی این دو می پردازیم.

 

معنی کلمه ماتیک 
در لغت نامه دهخدا ماتیک، ماده ای سرخ که زنان به لب مالند، ماتیک از کلمه ی فرانسوی "کسمتیک" که از کلمه یونانی " کسمتیکوس " گرفته شده است به دارو هایی اطلاق می گردد که برای طراوت و زیبایی و محافظت پوست بدن و صورت و گیسوان به کار برده می شود . 
چون ماتیک کلمه ای برگرفته از فرهنگ لغت و زبان یونانی می باشد ما در این مقاله از مترادف آن یعنی رژلب که کلمه ای فارسی می باشد استفاده می کنیم .

تاریخچه 
قدمت رژلب ها به قرنها پیش یعنی مصر و یونان باستان بر می گردد در آن زمان ملکه ها و اشراف زادگان با استفاده از رنگ های گیاهی که در یک کاسه جمع می کردند ( شبیه پالت های امروزی ) و با انگشت به لب ها می زدند به لب های خود رنگ می دادند. در قرن 19 میلادی به وسیله ی موم عسل وپیه گوزن که آن را در کاغذهای لوله ای می گذاشتند رژلبهای جدیدی به عرصه بازار آمد. اما این کار روسیاهی به بار آورد و استفاده از رژلب ها به گونه ای درآمد که هر کس از آن استفاده می کرد به عنوان روسپی و رقاصه شناخته می شد. اما در دنیای امروزه این افکار جایی ندارد و از انواع آن، از دختر بچه های 7/8 ساله گرفته تا خانم های مسن از آن استفاده می کنند .

مواد تشکیل دهنده ی بیشتر رژ لب ها موم، سرب، الکل، خوش بو کننده و رنگ می باشد.


رژلب ها به طور کلی به دو صورت مایع و جامد تقسیم می شوند که هر کدام از این ها انواع مختلفی دارند 
انواع رژلب های جامد که به صورت براق، مات و اکلیلی موجود می باشد که شکل آنها به سه نوع معمولی یا پیچی، مدادی و کاسه ای یا پالتی 

1.   معمولی یا پیچی 

اولین و پر کاربردترین نوع رژ لب می باشد که استفاده از آن راحت می باشد و با وجود ماندگاری و دقت کم طرف داران زیادی دارد توصیه ای که برای این نوع رژ لب داریم این است که هنگام استفاده باید دقت شود که به اندازه ی یک پیچ یا نصف پیچ باز شود تا از شکسته شدن موم رنگی رژ لب جلوگیری شود .

 

شکل ماتیک پیچی در فروشگاه نیووافت

 

2.   مدادی 

همان طور که از نامش پیداست شبیه مداد اما با قطر بیشتر می باشد که کارایی آن راحت می باشد برتری این نوع رژ لب نسبت به سایر رژ لب ها دقت بییشر و ظرافت آن می باشد به گونه ای که حتی می توان بدون استفاده از خط لب، لب ها را به هر فرمی که دوست دارید در بیاورید.

 

رژلب مدادی در فروشگاه نیووافت

 

3.    کاسه ای یا پالتی 

همان طور که از نامش پیداست مواد رژ لب داخل کاسه ای کوچک می باشد و ظاهری شبیه به پالت سایه چشم دارد این نوع رژ لب به صورت تک رنگ یا چندین رنگ در یک پالت موجود می باشد. این نوع رژ لب به وسیله ی قلم مو استفاده می شود. برتری آن در این است که ماندگاری بیشتری داشته ومی توان راحت انواع رنگ های آن را به صورت ترکیبی استفاده کرد اما چون کار کردن با آن سخت و دشوار است و کاری حرفه ای می باشد در آرایشگاه ها توسط آرایشگر برای عروس ها و در کار های سینمایی توسط گریمور برای بازیگران استفاده می شود .

 

رژلب کاسه ای در فروشگاه نیووافت

 

نکته 

می توان یک نوع تقسیم بندی دیگربر اساس نوع رنگ و ظاهر آن روی لب  برای رژلب ها مد نظر داشت به صورت رژلب های مات، مخملی، اکلیلی، شبرنگ و براق .رژلب های مات بعد از کشیدن روی لب خشک و مات می شوند این نوع رژلب ماندگاری بالایی دارد ومناسب مجلس های رسمی می باشد. رژلب های مخملی باعث برجسته دیده شدن لب ها می شود و همان طور که از نامش پیداست ظاهری مخملی دارند.رژلبهای اکلیلی مناسب مجلس های عروسی و شاد می باشد. رژلب های شبرنگ برای جلب توجه بیشتر می باشد و مخصوص شب ها است .رژلب های براق مناسب خانم های جوان بوده و آنرا برای خانم های مسن توصیه نمی کنیم.
 

برای بهترین انتخاب رژلب مناسب باید رنگ پوست  وفصل سال را مورد توجه قرار داد بدین صورت :

1.    با توجه به رنگ پوست 

 • پوست های روشن با زمینه ی صورتی : رژلب های قرمز روشن و صورتی 
 • پوست های سبزه با زمینه زیتونی : رژلب های قرمز خالص و قهوه ای (صورتی و نارنجی مناسب نیست) 
 • پوست های تیره با زمینه صورتی : قرمز و صورتی (نارنجی و هلویی مناسب نیست )
 • پوست های تیره با زمینه ی زرد : قرمز گرم و نارنجی

 

 

رنگ پوست و انتخاب رنگ رژلب روی پوست های مختلف نیووافت


2.    با توجه به فصل سال 

 1. رژلب های بهاری : مرجانی، صورتی داغ، پرتقالی، سرخابی، قرمز روشن، گلبهی و کالباسی
 2. رژلب های تابستانی : صورتی پررنگ، آلبالویی، بلوطی و برق لب بی رنگ
 3. رژلب های پاییزی : نارنجی، مسی، برنز، قهوه ای، قرمز تیره و رنگ های تند 
 4. رژلب های زمستانی : صورتی براق، بنفش تیره و بیشتر رژهای براق

 

رژلب های مایع

رژلب های مایع به سه دسته ی فرچه ای، مویی، تیوبی تقسیم می شود. هنگام استفاده روی لب بعضی از آنها همان رطوبت خود را حفظ می کنند اما یک سری دیگر از انها خشک می باشند. استفاده از رژلب های فرچه ای خیلی راحت تر از رژلب های مویی می باشد زیرا رژلب های مویی حرفه ای تر بوده و به دقت بیشتری نیاز دارند. 
از رژ لب های تیوبی به سه صورت استفاده می کنند : که در مورد اول با انگشت خودشان رژلب را به روی لب می کشند در مورد دوم به استفاده از فرچه های یدکی آن را استفاده می کنند ودر مورد سوم مستقیم خود رژلب تیوبی را به لب های خود می زنند.
به طور کلی رژلب های روشن و براق باعث برجسته و حجم دادن لب می شود.
به عنوان نکته دیگری مد نظر داشته باشید که منظور از رژلب هایی با ته رنگ آبی منظور رنگ هایی مانند  رنگ آلوسیاه، بنفش و شرابی می باشد.

 

رژلب مایع در فروشگاه نیووافت

 

توصیه ی نیووافتی 

 • روی لب های خشک و ترک خورده از رژلب استفاده نکنید چون امکان دارد مواد مضر داخل رژلب ها از طریق این ترک ها وارد جریان خون شود. برای بهبود خشکی وترک لب از وازلین یا ویتامین E مخصوص لب استفاده کنید .
 • جهت جلوگیری از اغشته شدن دندان ها به رژلب ( که جلوه ی زشتی دارد ) اضافه ی رژلب را به وسیله ی دستمال کاغذی بگیرید بدین صورت که دستمال کاغذی را بین دو لب گذاشته و لب ها را به هم نزدیک کنید .
 • برای دوام بیشتر و حفظ کیفیت رژلب ها آنها را در یخچال نگهداری کنید.
 • برای تست رنگ رژلب از نک انگشتان استفاده کنید چون رنگ آن به رنگ لب ها نزدیک تر است.
 • لطفا خانم های باردار از رژلب های حاوی سرب استفاده نکنید چون امکان دارد از طریق خوردن یا جذب پوستی وارد جریان خون شود که این برای جنین و مادر باردار خطرناک است.
 • ما در نیووافت از رژلب های بدون سرب و کاملا حرفه ای رونمایی کرده ایم تا بیشترین اطمینان را در مشتریان به وجود آوریم و شما عزیزان بدون هیچ گونه نگرانی از آنها خریداری کرده و استفاده کنید.
   
نظر خود را بنویسید
نظر شما
نام و نام خانوادگی
ایمیل
وب سایت
Captcha