0۰ تومان
سبد خرید خالی است.
تعداد محصولات انتخابی : ۰ محصولجمع مبلغ فاکتور : ۰ تومان پرداخت و تسویه
همه چیز در مورد مایکروفر

همه چیز در مورد مایکروفر

0
microwave  ( مایکروفر )
مایکروفر یکی از وسایل مدرن و رایج آشپزخانه می باشد که امروزه با بزرگتر شدن جامعه و شاغل بودن بیشتر افراد خانواده این دستگاه محبوبیت بیشتری بین افراد جامعه و مشتریان پیدا کرده است . این دستگاه با توجه به پیشرفت انسان در تکنولوژی، بیشتر از قبل پیشرفت کرده است. با توجه به اینکه از اختراع این دستگاه مدت زمان زیادی نمی گذرد اما به صورت کاملا حرفه ای در آمده و کارای آن افزایش یافته است. این دستگاه در ابتدا با نام اجاق مایکروویو شناخته شده بود که بعد از چند دهه تبدیل به مایکروفر شده است که گاها به اشتباه آن را ماکروفر نیز می خوانند. این دستگاه توسط امواج مایکروویو که از امواج مرئی (نور) کمتر است کار می کند . این امواج باعث جنبش مولکول های مواد داخل مایکروفر می شود که همین امر باعث جنبش مولکول های قطبی و درنتیجه گرم شدن غذا می شود البته این امواج بیشترین تاثیر را بر روی مولکول های آب دارند. چون فرکانس های مایکروویو به فرکانس های طبیعی مولکول های آب نزدیکتر می باشد و همین امر باعث تغییر جهت و شکستن پویند مولکول ها می شوند ودر نتیجه آن انرژی امواج به انرژی گرمایی تبدیل شده و بنابر این باعث گرم شدن آب موجود در غذا و گرم شدن غذا می شود.
 
شکل کلی مایکروفر
مزایا و معایب دستگاه مایکروفر
درون محفظه اجاق مایکروفر فلزی می باشد و همین امر باعث بازتاب امواج شده و غذا را گرم می کند. غذا باید روی ظروف پلاستیکی یا شیشه ای باشند. 
داخل محفظه یک پایه ی گردان وجود دارد که ظرف غذا روی آن قرار می گیرد و به صورت دوارانی می چرخد.
امواج هیچ گونه ضرری برای انسان ندارند. اما باید این را مد نظر داشته باشیم که این امواج تا عمق خاصی به داخل مواد غذایی نفوذ می کنند و نباید از این دستگاه برای پختن استفاده کرد. زیرا تشدید پختن در مواد غذایی اثر سرطان زایی دارد واگر در یک سری از مواد غذایی که میکروب وجود داشته باشد به دلیل عدم نفوذ امواج به داخل مواد غذایی این میکروب ها از بین نمیروند.
برای روشن تر شدن این قضیه در نظر بگیرید که مواد غذایی مانند گوشت، امواج در آن فقط تا عمق 1 سانتی متری نفوذ می کند. البته از دیگر معایب این دستگاه می توان به نگهداری و تمیز کردن آن اشاره کرد که کار راحتی نمی باشد ولی ما در نیووافت یک راه حل آسان وکاربردی را جهت تمیز کردن آن پیشنهاد می کنیم.
 
در شکل زیر اجزای مایکروفر نشان داده شده است 
اجزای مایکروفر ونشان دادن ان روی شکل
 
پیشنهاد نیووافتی برای تمیز کردن مایکروفر
یک عدد لیمو ترش تازه را به چهار قسمت تقسیم کنید و داخل مایکروفر بگذارید و زمان آن را برای 2 تا 5 دقیقه تنظیم کنید سپس بعد از خاموش شدن تایمر آن با یک دستمال تمیز نخی چربی و کثیفی های دیواره ی آن را بگیرید.
از مزایای این دستگاه می توان به یخ زدایی مواد منجمد در کوتاه ترین زمان ممکن و همچنین نگه داشتن حالت و طعم طبیعی و عطر غذاست که همین امر باعث می شود که غذا نمک یا طعم اولیه ی خود را از دست ندهد.
همچنین اجاق مایکروویو غذا را با رطوبت و خیسی خودش (مواد غذایی) می پزد و گرم میکند.بدین معنا که لازم نیست روغن یا آب به آن اضافه کرد .
 
اجزای تشکیل دادن گریل و گردان مایکروفر 
 
اجزای گریل و گردان مایکروفر و مشخصات داخلی و تشکیل دهنده آنها
 
 
 
یکی از نکات مثبت دیگر این وسیله این است که تمام انرژی صرف گرم کردن یا پختن غذا می شود و صرف گرم شدن ظروف یا طبقات فر نمی شود که این امر باعث مصرف بهینه انرژی و صرفه جوی می شود.
 
انواع مایکروفرها را می توان به دو دسته رومیزی و توکار تقسیم کرد 
مایکروفرهای رومیزی بیشتر برای داخل خانه ها کاربرد دارد و نیاز خانم خانه دار را برطرف می کنند اما مایکروفر های توکار که بعضی وقت ها هم در داخل خانه ها کارگذاشته می شوند بیشتر برای رستوران ها و آشپزخانه های بزرگ کاربرد دارند.
مایکروفرهای امروزی به گونه های مختلفی ازجمله آنالوگ و دیجیتال،لمسی و دکمه ای در بازار موجود می باشد .
 
شکلی از نمای داخل مایکروفر از سیم پیجی و المنت ها 
 
نمای سیم پیچی و المنت های داخلی مایکروفر
 
 
 
ما در نیووافت انواع آنها را با مشخصات کامل و راهنمای استفاده از آنها را در اختیار مشتری های عزیزمان قرار داده ایم. البته ناگفته نماند که شرکت های بزرگی مانند ال جی (LG)، سامسونگ(SAMSUNG)، کنوود (KENWOOD)، بوش (BOSCH)، آ ا گ (AEG) و ... سازنده این مدل از دستگاه ها هستند که نیووافت به نظر مشتری ها احترام گذاشته و پرفروشترین ها و بهترین ها را در وب سایت ( فروشگاه آنلاین ) قرار داده است و در این مورد هم مانند موارد دیگر حق انتخاب در اختیار مشتری قرار گرفته و مشتری می تواند باتوجه به سلیقه و میزان هزینه مورد نظر خود خرید خود را به انجام برساند.
امیدوارم این مقاله مورد قبول شما قرار گرفته و مطالب مفیدی در راستای اطلاعات عمومی بیشتر مشتریان نیووافت بوده باشد.
نظر خود را بنویسید
نظر شما
نام و نام خانوادگی
ایمیل
وب سایت
Captcha