0۰ تومان
سبد خرید خالی است.
تعداد محصولات انتخابی : ۰ محصولجمع مبلغ فاکتور : ۰ تومان پرداخت و تسویه
دانستنی های آرایشی

دانستنی های آرایشی

0
 
همه چیز در مورد آرایش
آرایش و پیرایش در لغت به معنی ( به ترتیب ) افزودن و کاستن می باشد ولی به صورت عامیانه به معنی زیبایی چهره یا ظاهر به کار می رود در ایران آرایش بیشتر برای خانوم ها و پیرایش برای آقایان استفاده می شود.
آرایش و پیرایش به حدی حائز اهمیت است که در زمان پیامبر نیز به آن اشاره شده است به گونه ای که پیامبر فرموده است زنان و مردان مسلمان خود را برای همسرانشان آراسته و زینت بخشند. که این به معنای همان آرایش و پیرایش امروزه می باشد.
 
به عنوان تاریخچه آرایش ما به طور کلی می توانیم موارد زیر را بیان کنیم 
در گذشته های دور آرایش و پیرایش مخصوص افراد خاصی از جامعه بوده است. بدین صورت که پادشاهان و اشراف زاده ها از آن برای ایجاد تفاوت با مردم عادی استفاده می کردند و این آرایش و پیرایش در هر منطقه جغرافیایی خاص آن افراد بوده است. به طور مثال ملکه های مصری با سرمه افراد چشمان خود را مشکی می کردند واین کار را با هدف افزایش قدرت نفوذ چشمان خود انجام می دادند یا مثلا پادشاهان ایرانی و در باریان آن با گذاشتن زیور آلات به گوش و ریش هایشان خود را متمایز می کردند .
اما امروزه آرایش و پیرایش مختص به افراد خاصی نیست و همه افراد جامعه به صورت روز مره خود را آرایش و پیرایش می کنند.
 
 
اهمیت آرایش و پیرایش
اهمیت آرایش و پیرایش به گونه ای است که حتی ذهنیت مخاطب را تحت تاثیر قرار می دهد در نتیجه آرایش و پیرایش باید به گونه ای می باشد که معایب ظاهری را بپوشاند و متناسب با مکان و زمان، سن، جنسیت و شخصیت باشد.
آرایش و پیرایش در زنان و مردان در جامعه امروز به صورت حرفه ای در آمده و تاثیر خیلی زیادی در افراد جامعه دارد همین امر باعث شده که افرادی به صورت کاملا حرفه ای به آن مشغول شوند و همچنان در صنعت مد توانسته جایگاه ویژه ای پیدا کند.آرایش و پیرایش توسط افراد خاصی در ارایشگاه ها انجام می شود وهزینه های گزافی بابت این حرفه می گیرند.
وقتی صحبت از آرایش خانم ها می شود بیشتر ذهنیت ها به سمت آرایش صورت متمرکز می شود که مهمترین قسمت آرایش و پیرایش در بانوان است امروزه آرایش صورت سبک های متفاوتی دارد که بسته به سلیقه فرد و مکان حضور او انتخابمی شود.
 
سبک های آرایش
به طور کلی آرایش به چهار سبک اروپایی، عربی، هندی و فشن یا لوفستیک تقسیم می شود که در کل نوع سایه وآرایش چشم این سبک ها را از هم جدا می کند :
 
• سبک ارایش اروپایی : ارایش اروپایی یا همان آرایش لایت (LIGHT) که همان طور از نامش پیداست از رنگ های روشن استفاده می شود .در این سبک رنگ های زننده و پررنگ هیچ جایگاهی ندارند.
• سبک ارایش عربی : این سبک ارایش به نام سبکهای خلیجی و لبنانی نیز شناخته می شود بدین صورت که از رنگ های پررنگ و گرم استفاده می شود .نکته بارز این سبک آرایش استفاده از رنگ های تیره و مخصوصا مشکی در گوشه چشم می باشد .
• سبک آرایش هندی : همان طور که از نام ان پیداست این آرایش بیشتر مخصوص زنان هندی می باشد و تناسب خاصی بین آرایش آنها و طرز پوشش ورنگ پوست  آنها ملموس می باشد و از یک سری رنگهای شاد مانند زرد ونارنجی و قرمز استفاده می شود.
• سبک آرایش فشن (FASHION) یا لوفستیک : این سبک یکی از جدیدترین سبک های آرایشی است که در آن سایه هایی بی قاعده و شلوغ استفاده می شود .
 
کلیه ی فرچه هایی که با آن آرایش کردن امکان پذیر می باشد را به طور کلی در عکس زیر می توانید ببینید 
 
فرچه هایی که با آن آرایش می کنند
 
 
بعد از توضیح این سبک ها نکته مهم این است که صورت خود را بشناسیم و سبک های متناسب با آن را بشناسیم بدین گونه که نقاط قوت صورت خود را تقویت کرده و آرایش مناسبی برای صورت خود به کار گیرید اما این بدین معنی نیست که در انتخاب آرایش و رنگ های آرایشی محد.د باشید شما می توانید همه سبک ها و انواع مدل آنها را امتحان و بکار بگیرید. ما در اینجا برای راحت تر انتخاب کردن رنگ پوست خود عکس زیر را قرار داده ایم که کمک بسیار زیادی برای شما عزیزان می باشد.
 
 
16 رنگ صورت را در تصویر می بینید
 
 
 
توصیه ی نیووافتی 
هیچ گاه با آرایش روی صورت نخوابید چون این کار باعث پیری زودرس و ایجاد چین و چروک روی صورت می شود . جهت پاک کردن آرایش ابتدا از یک دستمال مرطوب یا شیر پاک کن یا مواد مخصوص پاک کردن آرایش استفاده کنید و پس از آن صورت را باآب و صابون بشویید .
نظر خود را بنویسید
نظر شما
نام و نام خانوادگی
ایمیل
وب سایت
Captcha