0۰ تومان
سبد خرید خالی است.
تعداد محصولات انتخابی : ۰ محصولجمع مبلغ فاکتور : ۰ تومان پرداخت و تسویه
چگونه زیرنویس فیلم در تلویزیون فعال می شود؟

چگونه زیرنویس فیلم در تلویزیون فعال می شود؟

1

توضیحات کلی
در این مقاله ما به نحوه ی فعال و غیر فعال کردن زیرنویس تلویزیون ها پرداخته ایم. اما قبل از شروع باید بدانیم که زیرنویس ها در گذشته برای افراد ناشنوا کاربرد داشتند اما امروزه به دلیل گسترش بیش از حد ارتباطات اینترنتی و همچنین پخش فیلم ها و سریال های تلویزیونی مثلا ما ایرانی ها برای درک بهتر از فیلم و سریال کشورهای دیگر باید از زیر نویس فیلم ها استفاده کنیم. پس گفتگوی نوشتاری یا همان زیرنویس برای توضیحات محتوا و لذت بردن بیشتر مخاطب از نمایش ها بسیار مفید می باشد. 
در تلویزیون های جدید فعال کردن و غیر فعال کردن زیرنویس برای بسیاری از کاربران مشکل می باشد و نیووافت برای حل کردن این مشکل توضیحاتی مفید در باره ی آن را در این مقاله شرح می دهد.

فعال کردن و تنظیم زیرنویس در تلویزیون های سامسونگ
1-    قبل از هر چیز دکمه ی منوی قابلیت دسرسی ( Accessibility menu ) را فشار داده تا پنجره ی آن بر روی صفحه نمایش باز شود.

 

زیرنویس تلویزیون در فروشگاه اینترنتی نیووافت


2-    تنظیم کردن توسط تنظیمات عنوان ( caption settings ). هنگامی که دکمه ی تنظیمات قابلیت دسترسی را باز کرده اید منویی را می توانید مشاهده کنید که مربوط به تنظیمات زیرنویس می باشد. در این قسمت شما با انتخاب فلش کنار گزینه ی caption می توانید نوشتن شرح تصاویر یا زیر نویس را فعال یا غیر فعال کنید.

 

 

فعال کردن زیرنویس در فروشگاه اینترنتی نیووافت

 

فعال کردن و تنظیم زیرنویس در تلویزیون های ال جی
 

روش اول
1.    توسط دکمه ی  caption controls کنترل های زیر نویس را باز کنید. وقتی که تلویزیون به صورت زنده فیلم را پخش می کند شما می توانید دکمه ی اینتر ( Enter ) را فشار دهید تا اطلاعات ظاهر شوند و به همراه دو آیکون موجود در گوشه سمت راست بالای صفحه نمایش که یکی از آنها با نام لاتین CC نام گذاری شده است امکان این را می دهد زیرنویس را فعال و غیر فعال کنید.

 

زیرنویس در تلویزیون های جدید

 


2.    گزینه ی captions را روشن کنید. با انتخاب آن می توان زیرنویس را روشن کرد و بعد از روشن کردن شما یک اعلان بر روی صفحه مشاهده می کنید که زیر نویس ها فعال شده اند.

 

زیرنویس در تلویزیون های جدید در فروشگاه اینترنتی نیووافت


3.    با تایید آن شما زیرنویس ها را مشاهده می کنید که با محتوای شما همراهی می کنند.

روش دوم
1.    در این روش باید اول به قسمت تنظیمات قابلیت دسترسی (Accessibility ) در فهرست اصلی تنظیمات بروید. منو را بازکنید کنترل های قابلیت دسترسی را فشار دهید که علاوه بر تنظیم عنوان می توانید ظاهر منو را برای خوانایی بیشتر تغییر دهید همچنین راهنمای صوتی و موارد دیگر نیز قابل فعال شدن می باشد.
2.    تنظیمات عنوان بسته ( Closed Caption ) را باز کنید. در قسمت  accessibility control می توانید گزینه ای برای زیرنویس ها را پیدا کنید. این گزینه به شما امکان می دهد تا زیر نویس را به صورت فعال یا غیر فعال در آورید و ویژگی های ظاهری متن را تنظیم کنید.

 

توصیه ی نیووافتی

مطالبی که در بالا بیان کردیم برای زمانی می باشد که مدل تلویزیون شما از سال 2018 به بالا باشد. در غیر این صورت یک سری از مشکلات برای هماهنگی و اندازه فونت ها و یا نشان ندادن زیرنویس هنگام پلی کردن فیلم بوجود می آید که راه حل مشخصی ندارد. در این حالت شما باید توسط فلش ها و یا هارد و یا دستگاه های دی وی دی فایل را بر روی لپ تاپ و یا رایانه ی شخصی خود درست کنید. اصلاح کردن این کارها باید توسط شخص و برنامه های کاربردی تبدیل فرمت ها انجام شود. متاسفانه تا به امروز برنامه ای پیدا نشده است که بتوان این ناهماهنگی ها را در داخل تلویزیون ها برطرف نماییم.

نظرات کاربران
یوسف قاسمی
برای تلوزیون nikuraچطورفعال میشه؟
یوسف قاسمی ۱۴۰۰/۴/۶
نظر خود را بنویسید
نظر شما
نام و نام خانوادگی
ایمیل
وب سایت
Captcha