0۰ تومان
سبد خرید خالی است.
تعداد محصولات انتخابی : ۰ محصولجمع مبلغ فاکتور : ۰ تومان پرداخت و تسویه
مطالب مفید در مورد چرخ گوشت

مطالب مفید در مورد چرخ گوشت

0
چرخ گوشت
 
 
 
شکل ظاهری چرخ گوشت
 
 
همه ما یک دیدگاه در مورد چرخ گوشت داریم وآن هم چرخ کردن گوشت می باشد . چرخ گوشت یکی از وسایل نسبتا ضروری برای آشپزخانه می باشد . چرخ گوشت با توجه به قدرت موتور و تعداد دور موتور و حالت معکوس آن با همدیگر تفاوت دارند.
 
چرخ گوشت ها خودشان به طور کلی به دو گروه صنعتی و خانگی تقسیم می شوند .
 
اجزای چرخ گوشت 
• میله هدایت کننده :
این وسیله به صورت حلزونی بوده و گوشت را به طرف تیغه و پنجره فشار می دهد .
• تیغه :
تیغه تقریبا کار اصلی چرخ گوشت را انجام می دهد که از جنس فولاد ضد زنگ می باشد و لبه های تیزی دارد که گوشت را به حالت خمیری در می آورد .
• صفحه برش یا همان پنجره یا فیلتر :
فیلتر یا همان پنجره سطحی مشبک دارد که محل خروج گوشت می باشد این وسیله در انواع مختلف ( سوراخ های متعدد در سایز ریز و درشت و یا لوله ای ) موجود می باشد ازقسمت لوله ای آن برای درست کردن سوسیس استفاده می شود .
• محفظه ای که گوشت های تکه شده در آن قرار می گیرد و به وسیله ی اهرم  مخصوص چرخ گوشت، گوشت را به داخل فشارمی دهیم.
• موتور چرخ گوشت :
که اصلی ترین و مهم ترین قسمت آن می باشد .قدرت آن به شرکت سازنده بستگی دارد.البته نگهداری و محافظت و نحوه ی صحیح استفاده کردن از چرخ گوشت نیز به موتور کمک فراوانی می کند .هیچ وقت از چرخ گوشت برای خرد کردن سبزیجات از ان استفاده نکنید زیرا اب سبزیجات به داخل موتور رفته و باعث زنگ زدن قطعات داخلی موتور می شود. از گوشت های کشاله ای کمتر استفاده کنید.روشن گذاشتن چرخ گوشت بدون گذاشتن گوشت در داخل آن باعث بالا رفتن سرعت موتور شده وهمین امر باعث گرم شدن قطعات داخلی موتور می شود که کارای موتور را بعد از مدتی پایین می آورد.
• چرخ دنده :
این قطعه داخل گیربکس قرار دارد و وظیفه آن چرخاندن میله حلزونی و همچنین بالا بردن سرعت چرخش میله حلزونی و پایین آوردن سرعت موتور می باشد.
در انتخاب چرخ گوشت مشخصات مهمی باید مد نظر قرار گیرد .از این موارد می توان به قدرت چرخندگی ، سرعت چرخ گوشت، نوع ولتاژ و توان موتور اشاره کرد.
همیشه هنگام چرخ کردن گوشت اهرم دستگاه را داخل محفظه قرار دهید تا با این کار از پیش آمدن و وقوع حادثه جلو گیری کنید . حتمن همیشه اجزای چرخ گوشت را کاملا تمیز کنید زیرا چربی ها و گوشت باعث خراب شدن دستگاه و تولید بوهای نامطبوع می شوند .از تیز کردن مجدد تیغه ی چرخ گوشت توسط افرادی که مهارت کافی ندارند جلو گیری کنید زیرا این کار با عث خراب شدن تیغه ها و کند شدن آنها می شود.
 
 
 
اجزای تشکل دادن چرخ گوشت
 
نکته قابل تامل 
هیچ وقت از چرخ گوشت های خانگی به مدت طولانی نباید استفاده کرد نهایت مدت زمانه استفاده 15 تا 20 دقیقه می باشد. بیشتر از مدت زمان ذکر شده باعث پایین امدن کارای و گرم شدن اعضای چرخ گوشت و در مدت زمان طولانی باعث کمتر شدن عمر دستگاه می شود.
 
ما در نیووافت انواع چرخ گوشت اعم از توان بالا و توان پایین را دارا هستیم.از مارک ها و کشورهای سازنده چرخ گوشت میتوان به چرخ گوشت های کنوود ژاپن، فوما ژاپن، فیلیپس هلند،مولینکس فرانسه، تفال فرانسه، بوش آلمان و ... اشاره کرد .
 
نحوه ی اتصال اجزای چرخ گوشت به صورت عکس زیر می باشد که مرحله به مرحله ان را نشان داده ایم 
 
نحوه ی اتصال اجزای چرخ گوشت
 
نیووافت بهترین ها را در خودش جای داده است. ما اصلی ترین اجناس را با مناسب ترین قیمت در نیووافت ارائه می دهیم تا مشتریان عزیزمان با خیال راحت و اطمینان خاطر خرید خود را کامل کنند .
نظر خود را بنویسید
نظر شما
نام و نام خانوادگی
ایمیل
وب سایت
Captcha