0۰ تومان
سبد خرید خالی است.
تعداد محصولات انتخابی : ۰ محصولجمع مبلغ فاکتور : ۰ تومان پرداخت و تسویه
چگونه از تلویزیون های جدید مراقبت کنیم؟

چگونه از تلویزیون های جدید مراقبت کنیم؟

0

توضیحات کلی
در این مقاله ما می خواهیم مطالبی را برای شما عزیزان بیان کنیم که باعث افزایش طول عمر تلویزیون ها می شود. قطعا خواندن این مقاله شاید مدت زمان کوتاهی از وقت شما را بگیرد ولی قطعا شما را با راه حل هایی آشنا می کند که شما با بکار گیری این راه حل ها می توانید تلویزیون خود را مواظبت کنید. در زمان حال در کشور ما بدلیل شرایط اقتصادی که وجود دارد وسایل خارجی وارداتی معمولا قیمت بالایی دارند. پس محصولاتی مانند تلویزیون ها نیز قیمت نسبتا بالایی دارند و قطعا ما باید هنگام خرید و بعد از آن نکاتی را برای افزایش طول عمر آنها بکار بگیریم تا بتوانیم مدت زمان بیشتری از آنها استفاده کنیم. بدلیل پیشرفت سریع تکنولوژی محصولات قطعا نسبت به سال های قبل حرفه ای تر شده اند و از فناوری و تکنولوژی هایی در آنها استفاده شده است که ما مجبور می شویم در مواظبت از آنها کوشا باشیم. پس نیووافت در اینجا وارد عمل می شود و همه ی نکاتی را که شما را کمک می کند تا بتوانید از کالای خود محافظت کنید در این مقاله یادآوری می کند. قبل از این که نکات زیر را بررسی کنیم باید تاکید کنیم که نگهداری از تلویزیون ها بسیار مفید بوده و هزینه ی ما را در تعویض و یا تعمیر قطعات صرفه جویی می کند و از همه ی اینها مهم تر باعث می شود صفحه نمایش ما افزایش یابد. ما گاهی اوقات ساده ترین کارها را فراموش می کنیم مثلا خاموش کردن تلویزیون قبل از اینکه خوابمان ببرد و یا کنترل نکردن ولتاژ منبع تغذیه که باعث افزایش برق ورودی و یا کاهش بیشتر مدارهای داخلی می شود و شاید کمی تمسخرآمیز باشد ولی بزرگترین دشمن وسایل الکترونیکی گردوخاک می باشد که باعث اتصالات کوتاه شده و به صفحه نمایش آسیب می رساند و متاسفانه قابل تعمیر نیز نمی باشد.

 

نکاتی اساسی برای حفظ تلویزیون ها در سال 2020
 

1.    خاموش کردن مرتب تلویزیون
از مهمترین نکات خاموش کردن مرتب تلویزیون می باشد. شما عزیزان باید این نکته را مورد توجه قرار دهید که به صورت تقریبی چرخه ی عمر یک تلویزیون تقریبا 60 تا 65 هزار ساعت می باشد. ولی شاید بعضی از شما عادت کرده باشید که موقع خواب از خاموش کردن تلویزیون غافل شوید و متاسفانه این کار به یک عادت تبدیل شده باشد پس همین کافی می باشد که شما مجبور شوید تلویزیون خود را بعد از 2 سال تعمیر کنید. پس شما به راحتی می توانید خاموش کردن مرتب تلویزیون را به یک عادت خوب تبدیل کنید.

 

تصویری از فراموش کردن خاموش  کردن تلویزیون در فروشگاه اینترنتی نیووافت
 

2.    استفاده از محافظ یا تنظیم کننده ولتاژ برق
نوسانات و یا قطعی برق همیشه وجود دارند و در بسیاری از مواقع باعث آسیب وارد کردن به وسایل الکترونیکی می شوند. پس ما باید مواظب این ولتاژ های شدید باشیم. زمانی که برق محدوده قطع می شود و به طور ناگهانی برق وصل می شود باعث تنش هایی در ولتاژ می شود که باعث سوزاندن وسایل الکترونیکی می شود. البته این نوسانات در صورت برق رسانی مداوم و همچنین رعد و برق نیز اتفاق می افتد. پس شما فقط با استفاده از یک محافظ ولتاژ برق می توانید از تلویزیون خود و سایر وسایل برقی خانه محافظت کنید که نسبت به تعمیر و تعویض قطعات و وسایل کاملا مقرون به صرفه می باشد.

 

محافظ ولتاژ برق تلویزیون در فروشگاه اینترنتی نیووافت
 

3.    تنظیم نور صفحه ی تلویزیون
در تلویزیون های جدید و هوشمند روشنایی تلویزیون بسته به نور اتاق و نور محل تلویزیون به صورت خودکار تنظیم می شود. اما اگر شما از تلویزیونی استفاده می کنید که در دفترچه و راهنمای خود تنظیمات نور صفحه نمایش را دستی نوشته بود باید نور تلویزیون خود را بسته به نور اتاق تنظیم کنید تا هم به تلویزیون و هم به چشمان شما عزیزان آسیب وارد نشود.

 

تنظیم نور صفحه نمایش تلویزیون برای جلوگیری از آسیب دیدن تلویزیون در فروشگاه اینترنتی نیووافت
 

4.    کنتراست تلویزیون و استفاده مناسب از آن
سطح کنتراس یا همان میزان وضوح تصاویر در طول عمر تلویزیون ها مهم می باشد. اگر ما به طور مداوم از از سطح کنتراست بالای تلویزیون استفاده کنیم بعد از مدتی از میزان درخشش رنگها و وضوح آن کاسته می شود پس ما باید هر از گاهی با تنظیمات تلویزیون کنتراست تلویزیون را تغییر دهیم تا بعد از چند سال استفاده از وضوح تصاویر کاسته نشود.

 

 

کاهش کنتراست تلویزیون در فروشگاه اینترنتی نیووافت

 

5.    به تلویزیون ها تنفس بدهیم
منظور از تنفس این است که ما باید دقت کنیم وقتی تلویزیون روشن می باشد به دلیل جریانات برق در مدار و تلویزیون باعث گرم شدن آن می شود پس ما باید فضایی که تلویزیون را در آن قرا می دهیم از تهویه ی مناسب برخوردار باشد و بتواند بعد از خاموش شدن به خودی خود خنک گردد. همچنین شما باید تلویزون را در فضای باز و بدون رطوبت و بدور از گردوغبار قرار دهید تا زمانی که اگر خود تلویزیون هم گرم شد مدارهای داخلی به اندازه کافی گرم نشود و باعث افزایش طول عمر آن گردد.

 

 

تنفس دادن به تلویزیون با قرار دادن آن در فضای مناسب در فروشگاه اینترنتی نیووافت

 

6.    نباید به تلویزیون اجسام تیز را نزدیک کرد
در تلویزیون های هوشمند به دلیل طراحی نازک صفحه نمایش ها باید بشدت در مراقبت از آنها حساس باشید و از نزدیک کردن اجسام تیز به آنها خود داری کنید. کوچکترین ضربه ها به صفحه نمایش باعث از بین بردن تلویزیون و یا تعمیرات هزینه بردار آن می شود.

 

7.    تمیزکردن مرتب و مداوم تلویزیون ها
برای تمیز کردن تلویزیون ها حتما از مواد با کیفیت و مناسب استفاده کنید و هر از گاهی با آن تلویزیون را تمیز کنید. با این کار شما می توانید از جمع شدن گرد وغبار بر روی تلویزیون جلوگیری کنید و همچنین نزارید که گرد و غبار بر دید شما تاثیر بگذارد. از مهم ترین نکاتی که باید به آن دقت کنید این است که برای تمیز کردن نباید از آب استفاده کنید زیرا آب از مایعاتی است که الکتریسته را از خود عبور می دهد و باعث آسیب به تلویزیون می شود. ولی شما باید از پاک کننده های ضد الکتریسیته ساکن استفاده کنید که امری ضروری و بی خطر می باشد.

 

 

تمیزکردن و نگهداری مداوم تلویزیون های جدید در فروشگاه اینترنتی نیووافت

 

8.    گرد و غبار
شما همیشه باید تلویزیون خود را از گرد و غبار دور نگهدارید زیرا برای سلامتی تلویزیون شما مضر بوده و به آن آسیب می زند. گرد وغبارها می توانند حتی به داخل تلویزیون نفوز کنند و زمان پاسخ گویی تلویزیون شما را کند کنند. برای این کار حتما از پمپ های خلا الکترونیکی مخصوص وسایل الکترونیکی استفاده کنید.

 

 

پاک کردن گرد و غبار روی تلویزیون ها به طور مرتب و مداوم در فروشگاه اینترنتی نیووافت

9.    جلوگیری از سوختن تلویزیون 
منظور از سوختن تلویزیون خاموش شدن و یا کم نور شدن پیکسل های تلویزیون می باشد. ما در مقاله ی مقایسه ی تلویزیون های OLED و QLED توضیحات کاملی را در مورد سوختن تلویزیون بیان کرده ایم ( برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید ). در این جا به صورت مختصر توضیح می دهیم. این اتفاق بیشتر در تلویزیون های ال جی می افتد زیرا تکنولوژی مورد استفاده در صفحه نمایش های تلویزیون های ال جی به صورت پیکسلی می باشد و هر پیکسل یک منبع نور به حساب می آید که دارای یک سری ویژگی خوب و یک سری معایب می باشد. یکی از این معایب سوختن هر پیکسل و یا کم نور شدن آن به صورت تکی می باشد. این اتفاق زمانی رخ می دهد که ما از یک تصویر ثابت بر روی تلویزیون استفاده کنیم که همین باعث می شود نور هر پیکسل نسبت به یک رنگ خاص واکنش نشان داده و کم نور و یا سوخته شود. پس شما اگر تلویزیون های ال جی را خریداری نموده اید نباید اجازه دهید مدت زمان زیادی تلویزیون روی یک تصویر ثابت بماند. البته در سری های جدید2020 این مشکل برطرف گردیده است.

 

 

جلوگیری از پیکسل سوختگی در فروشگاه اینترنتی نیووافت

 

10.    مواظب دماهای پایین در اتاق باشید
دماهای پایین باعث ایجاد تراکم در قسمت های داخلی تلویزیون می شود که همین باعث نفوز این دما در قسمت های حیاتی تلویزیون نیز می گردد پس هر وقت دما به نزدیکی عدد صفر آمد از روشن کردن تلویزیون جلوگیری کنید.

 

روشن نکردن تلویزیون ها در دماهای پایین در فروشگاه اینترنتی نیووافت
 

توصیه ی نیووافتی
ما در این مقاله به نکات ساده ای اشاره کرده ایم که شاید زیاد به آن توجه نشده باشد. ولی باید تاکید کنیم دقت نمودن و اجرا کردن این نکات باعث افزایش طول عمر تلویزیون شما می شود. پس امیدوارم با مطالعه ی آن توانسته باشیم به سوالات شما پاسخ داده باشیم.

 

نظر خود را بنویسید
نظر شما
نام و نام خانوادگی
ایمیل
وب سایت
Captcha