0۰ تومان
سبد خرید خالی است.
تعداد محصولات انتخابی : ۰ محصولجمع مبلغ فاکتور : ۰ تومان پرداخت و تسویه
آنچه در مورد یخچال  باید بدانیم

آنچه در مورد یخچال باید بدانیم

0

بررسی تاریخچه ی یخچال تا به امروز در وب سایت نیووافت
یخچال از زمان های خیلی دور مورد استفاده قرارا گرفته است البته به شیوه ی سنتی و طبیعی؛ یعنی از طبیعت (برف)  یک محوطه خیلی سرد برای نگه داری موادی که فاسد شدنی بود استفاده می کردند که معمولا این محوطه از قدیم برای یک محله یا یک شهر کاربرد داشت که مردم آن شهر یا محله دسته جمعی وسایلشان را در یخچال می گذاشتند تا اینکه به لطف ویلیام کولین اولین یخچال مصنوعی در تاریخ  1748 رو نمایی شد. این محقق آمریکایی را میتوان پدر یخچال نامید این لطف بزرگ که این دانشمند  272 سال پیشدر حق بشریت کرد امروزه جزوه بهترین و کاربردی ترین وسیله داخل خانه هایمان شده است با ما همراه باشید تا دیدتان بازتر شود.

انواع یخچال ها

1. یخچال فریزر، فریز پایین یا Bottom freezer   

 

عکس یخچال فریزر پایین

 

2. یخچال فریزر دوقلو

 

یخچال دو قلو

3. یخچال فریزر ساید بای ساید Side by side

 

یخچال ساید بای ساید

 

 

4. یخچال فریزر در فرانسوی یا فرنچ دورFrench door

 

یخچال ساید فرنچ

 

5. یخچال فریزر، فریز بالا یا  Top freezer

یخچال بالا فریزر


بخچال فریزر های آزمایشگاهی (برای نگهداری دارو، کشت گیاهان خاص، انجام تست های کالیبراسیون و همچنین ارزیابی کیفیت محصولات )
 

یخچال فریزر آزمایشگاهی

اجزای اصلی تشکیل دهنده یخچال

1-    کندانسور (رادیات خنک کننده)
 گازهای موجود در موتور یخچال در کل در فرایند استفاده با حرارت همراه است که با تعبیه کردن این خنک کننده ها به صورت لوله های مارپیچی شکل در پشت یخچال قرار گرفته اند که این فرایند باعث کاهش حرارت موجود در گازهای یخچال می باشند.

 

رادیات خنک کنده یخچال2-    کمپرسور
کمپرسور همان موتور اصلی یخچال است که در یک مسیر منظم رفت و برگشت و داراری اجزایی چون میل لنگ ؛سوپاپ ؛ پیستون میباشد.مای گاز؛ گرفتن رطوبت گاز را تمیز و پاک میکند.

 

کمپرسور یخچال

 

3-    فیلتر یا درایر
به این دلیل که ممکن است گاز بعد از عبور از رادیات خنک کننده امکان دارد با حرارت همراه باشد برای این قسمت فیلتر را درست کردند که هم جرم های حمل شده و رد شده از رادیات را میگیرد بازهم روندی قابل توجهی در کاهش دمای گاز؛ گرفتن رطوبت گاز را تمیز و پاک میکند.

 

فیلتر یا درایر

 

4-    اواپریتور(محفظه تولید یخ)
جنس اواپریتور از آلومنیوم است که آلومنیوم در منتقل کردن سرما عملکرد بهتری دارد و آرایش آن مانند کندانسور مارپیچ است.

 

 

محفظه تولید یخ

 

      

 

5-    کاپیلاری تیوب ( لوله مویی )
دلیل نام گذاری این لوله به قطر کمش باز می گردد که نقش بسزایی در کاهش دادن دما دارد و به دو مولفه طول و کمی قطر به شدت احتیاج دارد و میان درایر واپراتور واقع است.

لوله مویی

6-    ترموستات
عمل تنظیم دما را در یخچال برعهده دارد که مانند یک سنسور حرارتی عمل میکند.
 

 

ترموستات یخچال

 


7-    رله استارت
وسیله ای است که باعث شروع به کار کردن موتور یا همان کمپرسور می شود.

 

 

رله استارت

 

8-    اورلد
اگر مشکلی در روند کار پیش بیاید جریانی که کمپرسور دریافت میکند بالا میرود و در اصطلاح میگن آمپر میکشد این امر باعث بالا رفتن دما گاز یخچال میشود و اینک زمانیست که اورلد وارد عمل میشود.

 

 

اورلد یخچال

 

 

 

تراز کردن یخچال
فروشگاه نیووافت برایتان درهرزمینه که لازم باشد اطلاعات جمع آوری می کند. هنگامیکه یخچال را خریداری کردین بعد از حمل یخچال و قرار دادن آن در جای مورد نظر در آشپزخانه لازم است که سرویس کار را خبردار کنید تا یخچال را نصب کند. فاصله یخچال تا دیوار یا هر مانع دیگری حداقل باید 10 سانتی متر و حداکثر 30 سانتی متر باشد؛ به طوریکه هوا در چهار طرف یخچال به راحتی در جریان باشد.


چرا باید یخچال را ترازکنیم...؟
در مورد تراز یخچال باید بدانیم که تراز نبودن یخچال هم روی مصرف برق هم روی استهلاک موتور تاثیر زیادی دارد چون در صورت تراز نبودن یخچال موتور باید انرژی زیادی مصرف کند که آن تغییر تراز جبران شود که این امر باعث بالا رفتن مصرف برق در یخچال می شود؛البته باید گفت که در تراز کردن باید قسمت جلوی یخچال نسبت به قسمت عقب یکم بالاتر باشد که این اختلاف ارتفاع باعث میشود یخچال در خنک نگه داشتن دمای گاز مبرد کمتر انرژی مصرف کند.


طریقه ی ( اجرائی ) تراز کردن
معمولا پیچ های تنظیم تراز یخچال قسمت جلویی زیر یک قاب کوچک وجود دارد با باز کردن دو پیچ کوچک پیچ های تراز یخچال قابل تنظیم می باشد که با تغییر این پیچ ها در جهت عقربه های ساعت باعث کم شدن ارتفاع و خلاف جهت عقربه ساعت باعث بیشتر شدن ارتفاع می شود که در بیشتری از مواقع از دستگاه های تراز قرار دادن آن روی یخچال با استفاده از پیچ های تراز یخچال را تراز کرد.یک روش تجربی برای مواقعی که دستگاه نداریم میتوان یخچال را تراز کنیم آن هم استفاده از درب یخچال است که در این روش درب یخچال را باز می کنیم که باید با استفاده از پیچ های تراز باید کاری کنیم که درب کاملا باز به آرامی و آهستگی بسته شود.

نظر خود را بنویسید
نظر شما
نام و نام خانوادگی
ایمیل
وب سایت
Captcha