0۰ تومان
سبد خرید خالی است.
تعداد محصولات انتخابی : ۰ محصولجمع مبلغ فاکتور : ۰ تومان پرداخت و تسویه
زئولیت چیست؟ کارایی آن در ظرفشویی بوش چگونه است؟

زئولیت چیست؟ کارایی آن در ظرفشویی بوش چگونه است؟

0

What is zeolite technology and how does it work تکنولوژی و فناوری زئولیت چیست و چگونه کار می کند
قطعا شما به هنگام خرید ماشین ظرف شویی چندین برند معتبر را مورد توجه بیشتر قرار می دهید. یکی از این برند ها برند بوش می باشد. زمانی که در مورد ظرف شویی های مارک بوش تحقیق می کنید و از فروشنده ها و یا سایت های اینترنتی در مورد این محصول توضیح می خواهید شاید از آنها نام تکنولوژی زئولیت یا کلمه ی زئولیت را بشنوید. این تکنولوژی در مدل های بالای بوش ( سری های 6 و سری های 8 ) بکار گرفته شده است. اما سوال اینجاست که فناوری زئولیت چیست و عملکرد آن چگونه است و زمانی که شما بابت این تکنولوژی پول بیشتری به ظرف شویی پرداخت کنید چه چیزی عایدتان می شود. در زیر مطالبی مفید و مهم در مورد آن بیان می کنیم امیدواریم بتوانیم شما را در خریدی آگاهانه یاری کنیم.

 

 تکنولوژی و فناوری زئولیت چیست و چگونه کار می کند در فروشگاه اینترنتی نیووافت

 

زئولیت چیست
اگر بخواهیم این ماده را به صورت طبیعی پیدا کنیم این ماده در سنگ های آتشفشانی وجود دارد و یک ماده ی معدنی است. البته این ماده به صورت مصنوعی نیز برای مصارف فنی تولید نیز تولید می شود. نکته ی جالب در مورد زئولیت میزان پوشانندگی آن است به صورتی که 1 کیلوگرم از این ماده می تواند سطح یک زمین فوتبال را پوشش دهد. پس این خاصیت آن باعث می شود که جذب آب بسیار بالایی را پیدا کند. پس فکر کنم جواب سوالهایمان معلوم شد. فرآیند جذب سنگ زئولیت بسیار بالا می باشد.

 

 تکنولوژی و فناوری زئولیت چیست و چگونه کار می کند در فروشگاه اینترنتی نیووافت

 

چگونه از زئولیت در ماشین ظرف شویی استفاده می کنند
پشت این قضیه یک فرآیند علمی قرار دارد. همان طور که بیان کردیم زئولیت برای خشک کردن دارای اهمیت بسیار بالای می باشد. فرآیند خشک کردن توسط زئولیت دارای دو مرحله می باشد مرحله ی اول مرحله جذب یا استخراج رطوبت نامیده می شود. مرحله ی دوم که به آن مرحله ی دفع گفته می شود و به بازگشت رطوبت معروف است. 
پس در داخل ظرف شویی آب و رطوبت توسط دانه های متخلخل زئولیت موجود در ظرف شویی جذب می شود و در داخل خود ذخیره می کند. بعد از این اتفاق انرژی ناشی از جذب آب به صورت گرما آزاد می شود و دوباره این هوای گرم به داخل ماشین ظرف شویی رفته و باعث خشک شدن بیشتر و سریع تر ظروف می شود پس عملا به کاهش زمان برنامه ی شستشو می انجامد.

 

 تکنولوژی و فناوری زئولیت چیست و چگونه کار می کند در فروشگاه اینترنتی نیووافت

 

حالا این سوال پیش می آید که آب ذخیره شده چه می شود
جواب سوال این است که آب ذخیره شده در داخل زئولیت ها باقی می ماند تا چرخه ی شستشوی بعدی و یا زمانی که دوباره ظرف شویی را روشن می کنیم. ظرف شویی به طوری هوشمند درست شده است که از این آب ذخیره شده می تواند مجددا در چرخه ی بعدی شستشو استفاده کند. اما این کار چگونه انجام می شود؟ دانه های زئولیت گرم شده و متراکم می شود و با متراکم شدن موجب می شود آب را دوباره وارد فرآیند شستشوی سرد کند. بعد از خارج شدن آب ذخیره شده در دانه های زئولیت دو باره خاصیت جذب آب و رطوبت خود را بدست آورده و فرآیند خشک کردن ظروف در چرخه ی جدید شستشو  دوباره انجام می گیرد.

 

 تکنولوژی و فناوری زئولیت چیست و چگونه کار می کند در فروشگاه اینترنتی نیووافت


نکاتی مهم در مورد زئولیت
1.    مقدار انرژی لازم برای خشک کردن ظروف بسیار بیشتر از مقدار انرژی لازم برای زئولیت می باشد. پس استفاده از زئولیت انرژی کمتر لازم داشته و به محیط زیست نیز کمک می کند و باعث صرفه جویی در هزینه نیز می گردد. این مقدار انرژی توسط شرکت محاسبه شده و حداکثر تا 0.2 کیلو وات ساعت در هر چرخه ی شستشو یا تا 20 درصد کمتر انرژی در هر چرخه ی شستشو لازم  است.

 

 تکنولوژی و فناوری زئولیت چیست و چگونه کار می کند در فروشگاه اینترنتی نیووافت


2.    زئولیت ها ساختاری بلوری دارند و می توانند تا 235 درجه سانتی گراد گرما را تحمل کنند. مقدار زئولیت موجود در ظرف شویی می تواند تا 500 میلی لیتر آب را جذب کند و این باعث می شود هم رطوبت باقی مانده را جذب و از بین برد و هم میزان انرژی بیشتری برای خشک کردن آزاد کند.
3.    استفاده از زئولیت بدون تعمیر و نگهداری است. زئولیت ها در کل طول عمر محصول ماندگار می باشند و نیازی به تعویض ندارند.
4.    موقع باز شدن درب ظرف شویی دیگر ابری از بخار را نمی بینید و بعد از اتمام به راحتی می توانید ظروف را در قفسه و یا کابینت ها بچینید زیرا کاملا خشک می باشد. به این نکته هم توجه داشته باشید که بعد از تمام شدن آب داغ بر روی ظروف وجود ندارد و خطر سوختن دستان شما را تهدید نمی کند.

 

 تکنولوژی و فناوری زئولیت چیست و چگونه کار می کند در فروشگاه اینترنتی نیووافت


5.    میزان زئولیت بکار برده شده در ظرف شویی ها تقریبا 1 کیلو گرم است. در کف و یا درب ظرف شویی در یک شبکه ی مشبک استیل ضد زنگ قرار دارد.

 

 تکنولوژی و فناوری زئولیت چیست و چگونه کار می کند در فروشگاه اینترنتی نیووافت


6.    دمای ظروف بعد از اتمام شستشو و خشک شد تا 35 درجه سانتیگراد گرم می شوند. پس با خیال راحت می توانید ظروف را بعد از اتمام بیرون بیاورید و دیگر منتظر سرد شدن آن ها نباشید.
7.   ابری از بخار را موقع تمام شدن فرآیند شستشو و موقع باز کردن درب ظرفشویی نمی بینید زیرا داخل آن فنی قرار دارد که باعث می شود رطوبت ناشی از بخار در زئولیت جذب شوند.

 

نکته ی مهم
ما تا الان در مورد مزایای ماشین ظرف شویی زئولیت دار مطالبی را بیان کردیم اما نقطه ضعفی هم برای آن وجود دارد و آن هم قیمت این سری از ماشین های ظرف شویی بوش می باشند که نسبتا بالاتر از دیگر مدل های این برند و مدل های برند های دیگر نیز می باشند. 

 

 تکنولوژی و فناوری زئولیت چیست و چگونه کار می کند در فروشگاه اینترنتی نیووافت

 

آیا در آینده زئولیت انقلابی به وجود می آورد
این تکنولوژی فعلا در خدمت ماشین های ظرف شویی بوش است و خود شرکت بوش صاحب این فناوری می باشد. اما آیا می توانیم بگوییم که شرکت های نام آشنایی مانند سامسونگ و ال جی و بکو هم از این فناوری استفاده می کنند یا نه. اصلا شاید شرکت های دیگر از مواد و یا تکنولوزی پیشرفته تری برای ظرف شویی های خود استفاده کنند که میزان انرژی بسیار کمتری از زئولیت داشته باشد. در حال حاضر زئولیت پرچمدار خشک کردن ظروف با کمترین میزان انرژی می باشد.
در زیر ظرف شویی های بوش را که دارای زئولیت می باشند قرار داده ایم. برای دریافت اطلاعات بیشتر و یا کامل کردن خرید خود در مورد هر کدام از این محصولات بر روی محصول مورد نظر کلیک کنید.

 

ماشین ظرفشویی 14 نفره سری 6 بوش 3 طبقه مدل SMS68MW05E

ماشین ظرفشویی 14 نفره سری 6 بوش 3طبقه مدل SMS68MI04E

 

نظر خود را بنویسید
نظر شما
نام و نام خانوادگی
ایمیل
وب سایت
Captcha