0۰ تومان
سبد خرید خالی است.
تعداد محصولات انتخابی : ۰ محصولجمع مبلغ فاکتور : ۰ تومان پرداخت و تسویه
مدل تلویزیون های ال جی در سال 2021 و تکنولوژی های آن

مدل تلویزیون های ال جی در سال 2021 و تکنولوژی های آن

1

تلویزیون های ال جی سال 2021 
یکی از مسایلی که برای همه ی ما در عصر فناوری مهم است محصولات جدید شرکت های بزرگ است. در مورد تلویزیون ها نیز همین طور است. شاید برای خیلی ها سوال باشد که تلویزیون های سال 2021 شرکت ال جی چه فرقی با تلویزیون های سری قدیمی خود دارد. نیوووافت در این مقاله می خواهد به تکنولوژی های بکار گرفته شده در تلویزیون های ال جی در سال 2021 بپردازد. 

 

مختصری از تلویزیون های سری های 2020 و قبل از آن
در سال 2020 فناوری که ال جی در تلویزیون های خود بکار گرفت نانو سل ( Nano cell ) بود. به کمک نانو سل ها ال جی توانست نویز رنگ های تصاویر را از بین ببرد و تصویری خارق العاده تولید کند. یکی از فناوری های خوب دیگه که به آن بیشتر پرداخته بود صفحه نمایش های بکار برده شده در تلویزیون ها بود. این صفحه نمایش ها که از تعداد LEDهای خود نور به تعداد زیاد درست شده بودن شفافیت و وضوح تصاویر را به آخرین حد خود رسانده بودند. البته این فناوری هایی بود که برای وضوح و شفافیت بکار برده بودند و گرنه ال جی هم در طراحی و هم در سسیستم صوتی خود تغییرات چشم گیری داده بود. اما حالا ما می خواهیم بررسی کنیم که ال جی در سال 2021 چه فناوری جدیدی بکار برده است و کیفیت تلویزیون های آن به کدام سمت کشیده می شوند. در ادامه به محصولات جدید ال جی که در سال 2021 قرار است از آنها رونمایی شود می پردازیم لطفا با ما همراه باشید.

 

تلویزیون نانو سل در سال 2021 در فروشگاه اینترنتی نیووافت

 

مدل های تلویزیون ال جی در سال 2021
قطعا ما کلیه ی اطلاعات در مورد تلویزیون های سال 2021 ال جی را در اختیار نداریم و خود شرکت ال جی تا زمان رونمایی تلویزیون های خود مانع از افشا شدن کلیه ی اطلاعات می کند. اما یک سری از اطلاعات را هر سال در رویدادهای نمایشگاه CES اعلام می کند تا توجه طرفداران خود را جلب کند. در چند روز پیش مجموعه ی جدید خود را که شامل نام و سری جدیدتلویزیون خود بود اعلام کرد. این مجموعه QNED Mini LED نام گرفته است. 

 

QNED Mini LED چیست
از نام محصول جدید شرکت ال جی معلوم است که دوباره ال جی به کیفیت تصاویر و بالا بردن وضوح آن ها توجه خاصی کرده است. Mini LED نوشته شده نشانه ی بکار بردن LED های کوچک مانند LED بکار برده شده در صفحه نمایش های OLED است. که به احتمال زیاد می خواهد با این کار صفحه نمایش های OLED را بازنشسته کند. زیرا OLED ها از تعداد بسیار زیاد LED خودنور تشکیل می شدند که همین باعث بالا رفتن قیمت تلویزیون ها می شد و تقریبا برای خرید آنها خیلی از مشتری ها نمی توانستند اقدام کنند. اما LG برای جبران آن می خواهد از Mini LEDها استفاده کند که هم کیفیت را محفوظ کند و هم قیمت ها را بالا نبرد.اینجا باید به این نکته اشاره کنیم که نباید mini LED ها با Micro LED ها اشتباه شود. Mini LED ها روشی است برای نور پس زمینه برای صفحه نمایش های LCD که خود آن از LED های کوچک بهره می گیرد. پس ما در تلویزیون های جدید ال جی شاهد نور پس زمینه ی LED در صفحه نمایش های LCD می باشیم. استاندارد بکار گرفته برای آنها بسیار کوچک تر از استاندارد نور پس زمینه ی LED است پس ما شاهد نور بیشتر در همان فضای قبلی می باشیم. در نتیجه ما هاله ای شدن کمتر و کنترل نور محلی تر برای روشنایی را می توانیم داشته باشیم که حتی باعث بالا رفتن کنتراست بیشتر نیز می شود.
با این فناوری که در بالا به آن اشاره کردیم ال جی ادعا می کند در صفحه نمایش 8K در تلویزیون 86 اینچ خود 30000  مینی LED را بکار برده است. که این باعث نسبت کنتراست 1:1.000.000 و تقریبا 2500 ناحیه کم نور محلی تولید شود.

 

تلویزیون های ال جی در فروشگاه اینترنتی نیووافت

 

اگر دقت کرده باشید ما در اول نام QNED Mini LED حرف انگلیسی Q را می بینیم. این حرف برای شما هم شاید آشنا باشد زیرا ما با این حرف در اول نام تلویزیون های QLED سامسونگ هم بر خورد کرده ایم. حرف Q مخفف QUANTOM است. که به فناوری نقطه کوانتمی بر می گردد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نقاط کوانتمی لطفا اینجا کلیک کنید. ال جی از این فناوری استفاده کرده است تا لایه هایی از کریستال نیمه هادی را مورد استفاده قرار دهد زیرا با آن باعث هیجان و زنده شدن نور رنگ ها می شود. پس باید بدانیم شرکت ال جی نیز از این فناوری در تلویزیون های جدید در سال 2021 استفاده کرده است. تا اینجا ما ترکیبی از فناوری های OLED و QLED را می بینیم که در تلویزیون های جدید ال جی از آنها استفاده کرده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد OLED و QLED لطفا اینجا کلیک کنید. بعد از حرف Q ما به حرف N می رسیم. خب دیگه فکر کنم داستان معلوم شد. حرف N را ما در تلویزیون های سال پیش ال جی که از فناوری نانوسل بهره می بردند دیده ایم. فناوری نانو سل وظیفه ی فیلتر کردن رنگ ها را بر عهده دارد. نحوه ی عملکرد آن به گونه ایست که طول موجهای خاصی از نور را جذب می کند و همین باعث بهبود و بهینه شدن رنگ ها بر روی صفحه نمایش می شود. علاوه بر بالا بردن کیفیت رنگ زاویه ی دید تلویزیون را نیز افزایش می دهد. درتلویزیون های سال 2021 ال جی ما شاهد فناوری Nanocell نیز می باشیم که ال جی دوباره از آن نیز استفاده کرده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد تلویزیون های نانوسل لطفا اینجا کلیک کنید.
پنل های مورد استفاده در محصول جدید ال جی در سال 2021 مانند پنل های قدیمی از نوع IPS است. همان طور که مستحضر هستید پنل های IPS دامنه ی رنگ را افزایش می دهند و شادابی زیادی به تصاویر می دهند. علاوه بر این ها VRR یا نرخ تازه سازی در آن ها تا 120 هرتز قابل پشتیبانی هستند. اطلاعات اضافی در مورد VRR یا همان نرخ تازه سازی لطفا کلیک کنید.

 

ces در فروشگاه اینترنتی نیووافتی

 

در کل باید بگوییم اطلاعات زیادی از مدل های جدید در دسترس نمی باشد و هنوز مشخص نیست که چند مدل در طیف جدید وارد بازار شده و در دسترس خواهند بود. بنا به گفته ی شرکت ال جی در سال 2021 تعداد مدل های جدید 10 عدد و در دو نوع 8K و 4K با حد اکثر اندازه ی 86 اینچ می باشد. 
اطلاعات بالا از 11 ژانویه به بعد بروز می شوند. زیرا در نمایشگاه CES 2021 در لاس وگاس تمامی اطلاعات مربود به محصولات جدید ال جی فاش خواهند شد.
برای خبر گرفتن از مابقی اطلاعات مربوط به تلویزیون های ال جی و سایر تلویزیون های دیگر در سال 2021 لطفا در سایت معتبر نیووافت ثبت نام کنید.

نظرات کاربران
خالد قادر پور
عالی بوو برا
خالد قادر پور ۱۳۹۹/۱۰/۱۱
نظر خود را بنویسید
نظر شما
نام و نام خانوادگی
ایمیل
وب سایت
Captcha