0۰ تومان
سبد خرید خالی است.
تعداد محصولات انتخابی : ۰ محصولجمع مبلغ فاکتور : ۰ تومان پرداخت و تسویه
تلویزیون ها برای ps5 و xbox  باید چه ویژگی هایی داشته باشند ؟

تلویزیون ها برای ps5 و xbox باید چه ویژگی هایی داشته باشند ؟

0

The best TVs for PS5 and Xbox game consoles بهترین تلویزیون ها برای کنسول های بازی ps5 و Xbox
دنیای تکنولوژی بدون توقف در حال رشد است. تقریبا بیشتر از 90 درصد محصولات و وسایلی که روزانه با آن در ارتباط هستیم با تکنولوژی روز در ارتباط بوده و ما به ناچار باید از آنها استفاده کنیم. یکی از این وسایل تلویزیون ها هستند. تلویزیون ها به سرعت در حال پیشرفت هستند و تقریبا یک محصول کاملا هوشمند در خانه به حساب می آید. تلویزیون ها کم کم دارند به وسیله ای تبدیل می شوند که می توان با آن کار تلفن های هوشمند و بازی را نیز انجام داد. نیووافت در این مقاله می خواهد به حل مشکلی بپردازد که امروزه خیلی ها با آن درگیر هستند و راه حل آن را خیلی به سختی می توانند بیابند. ما نیووافتی ها همیشه دنبال حل مشکلات مردم بوده ایم. در ادامه در مورد آن بحث و گفتگو می کنیم.

 

 بهترین تلویزیون ها برای کنسول های بازی ps5 و xbox در فروشگاه اینترنتی نیووافتی

 

همان طور که گفته شد با هوشمند شدن تلویزیون ها خیلی از کارهای خانه بر عهده ی آنها می باشد. تلویزیون ها می توانند توسط نرم افزار های هوشمند، سیستم عامل ها و پردازنده های قوی با وسایل سازگار در ارتباط باشند و آنها را مدیریت کنند. یکی از کاربرد های مهم تلویزیون ها در هر خانه ی امروزی برای بازی کردن است. امروزه به صورت گسترده در کل دنیا از تلویزیون ها به عنوان صفحه نمایشی برای کنسول های بازی استفاده می کنند. اما متاسفانه خیلی ها نمی دانند که از چه تلویزیونی برای کنسول های بازی استفاده کنند. کنسول های بازی به شدت پیشرفته گشته اند و بازی کردن با آنها بسیار لذت بخش است اما شما برای کنسول های بازی نمی توانید از هر نوع صفحه نمایشی استفاده کنید. ما در اینجا می خواهیم بهترین تلویزیون های ممکن برای دو کنسول معروف xbox و ps5 را برای شما معرفی کنیم تا شما علاوه بر انتخابی درست بتوانید صفحه نمایش مقرون به صرفه برای کنسول بازی خود انتخاب کنید.
 

 بهترین تلویزیون ها برای کنسول های بازی ps5 و Xbox در فروشگاه اینترنتی نیووافتی

 

ما در اینجا می خواهیم نموداری از تمام تلویزیون هایی که شما می شناسید را به نمایش بگذاریم. قبل از هرچیزی بدانید که تلویزیون های مورد استفاده برای کنسول های بازی باید از یک سری از تکنولوژی ها و فناوری ها پشتیبانی کند تا بتواند جوابگوی نیازهای بوجود آمده باشد. از این ویژگی ها می توان به ورودی 120 هرتز و VRR یا نرخ تازه سازی متغیر و حالت متداول تاخیر ورودی کم، HDMI eARC و حالت خودکار بازی اشاره کرد. این ویژگی ها برای HDMI 2.1 استاندارد طبقه بندی شده اند. ناگفته نماند امروزه ما هنوز در دوره ی انتقال داده ها توسط HDMI 2.0 هستیم. پس تلویزیون هایی که در زیر آنها را مشاهده می کنید شامل همه ی ویژگی ها و فناوری های بالا که به آن اشاره کردیم نمی باشند و یک سری از آنها حتی نمی توانند پهنای باند HDMI 2.1 را داشته باشند.
 

قسمت اول نکات مهم 
ما در یک تلویزیون می توانیم قابلیت های ورودی متفاوتی را داشته باشیم و صد البته نمی توانیم همه ی قابلیت ها را از یک تلویزیون انتظار داشته باشیم. شما در قسمت اتصال فیزیکی پشت تلویزیون جایی که کابل HDMI وصل می شود، زیر آن تراشه هایی وجود دارد که برای بکار بردن آنها در تلویزیون باید هزینه های زیادی انجام گیرد که مقرون به صرفه نمی باشد. شرکت های سازنده نمی توانند همه ی ورودی ها را به جدیدترین ویژگی ها و نرخ فریم مجهز کنند زیرا هزینه ی ساخت تلویزیون بسیار بالا می رود. با یک مثال ساده این بحث را تمام می کنیم. بر روی زمین همه ی جاده ها می توانند سرعت بزرگراه را داشته باشد اما ساختن این همه بزرگراه ها گران و بی معنی می باشد. پس یک ورودی HDMI ممکن است قابلیت eARC داشته باشد اما نمی تواند 4K در 120 هرتز را مدیریت کند. پس در جدول پایین یک سری از ویژگی ها جای بحث دارد که تخصصی بوده و در این مقاله نمی گنجد.

 

قسمت دوم نکات مهم
علاوه بر تلویزیون ها ما باید شرایط و ویژگی های کنسول ها را نیز مورد توجه قرار دهیم. کنسول های وارد شده به بازار PS5 شرکت سونی از نظر فنی می توانند VRR را پشتیبانی کنند اما بر خلاف آن کنسول های بازی Xbox در سری های X و S هنوز فعال نشده اند. البته این نکنه را بدانید VRR در کنسول بازی PS5 نیز باید از طریق بروزرسانی نرم افزار در آینده اعمال خواهد شد.

 

قسمت سوم نکات مهم
ما تمامی مشخصات زیر را برای تلویزیون های 65 اینچ مورد بررسی قرار داده ایم و میزان تاخیری ورودی را برای هر دو منبع 1080p و 4K HDR بررسی کرده ایم.

 

 

 بهترین تلویزیون ها برای کنسول های بازی ps5 و Xbox در فروشگاه اینترنتی نیووافتی

 

در مورد تلویزیون های بالا که گذاشتیم یک سری نکات فنی وجود دارند که حائز اهمیت می باشند
1.    یک سری از تلویزیون ها هستند که شرایط موجود را دارند اما به دلیل گران بودن تلویزیون ها از لیست حذف گردیده اند. به عنوان مثال تلویزیون های 8K سری ZX ال جی و سری Q950TS و Q900TS شرکت سامسونگ.
2.    دستگاه های PS5 و Xbox می توانند به تلویزیون های سازگار رزولوشن 8K را بدهند. اما ما یک سری ویژگی های دیگر را بر این ویژگی برتر می دانیم.از جمله ی این ویژگی ها VRR،4K/120Hz ، HDR و ردیابی اشعه برای بازی مهم تر می باشند.
3.    در تلویزیون های سامسونگ مشخص نشده است که کدام یک از ورودی ها می توانند 4K/120Hz و eARC را پشتیبانی و کنترل کنند. متاسفانه زمانی هم که از شرکت سامسونگ جواب این کار را خواستیم جواب ندادند. البته سایر شرکت ها این کار را کرده و بر روی ورودی ها مشخصات آن را نوشته اند. اما برای تلویزیون Q80 را مورد بررسی قرار دادیم و می توان تایید کرد ورودی 3 سازگار با eARC و ورودی 4 با 4K/120Hz سازگار است.
4.    شرکت سونی می گوید بروزرسانی نرم افزاری که می تواند تلویزیون X9000H را قادر سازد تا از eARC و 4K120 را پشتیبانی کند در حال اجرا و بروزرسانی می باشد پس روی این تلویزیون هم می توانید حساب کنید.
5.    تلویزیون های سری Vizio M می توانند 4K60Hz را پشتیبانی کنند ولی از فناوری VRR پشتیبانی می کنند.

 

 بهترین تلویزیون ها برای کنسول های بازی ps5 و Xbox در فروشگاه اینترنتی نیووافتی

نظر خود را بنویسید
نظر شما
نام و نام خانوادگی
ایمیل
وب سایت
Captcha